Киев
Генератори

Генератори – пристрої, призначені для вироблення електричного струму. У них відбувається перетворення одного з видів енергії в електричну. Як правило, перетворенню підлягають механічна і теплова енергія.

В основі роботи генератора лежить принцип електромагнітної індукції. Для реалізації цього принципу необхідно, щоб в поле постійних магнітів обертався провідник, в якому, власне, і буде індукуватися електричний струм. Обертання провідника забезпечується двигуном внутрішнього згоряння. Т. о. одним з критеріїв розподілу генераторів буде їх поділ за видами палива.

За видами використовуваного палива генератори ділять на: бензинові, дизельні та газові.

Бензинові генератори відрізняються компактністю, малою вагою і відносно низьким рівнем шуму. Їх головним недоліком є неможливість постійної роботи (максимум до 8 годин без перерви). Також слід відзначити високу вартість бензину. Іноді виробники постачають бензинові генератори шумопоглинаючий кожух і глушником на вихлопній трубі, що робить такі генератори практично безшумними.

Бензинові генератори випускаються в діапазоні потужностей до 10 кВт і використовуються в якості резервного джерела живлення приватних будинків, торгових точок, при виїздах на природу і т. п.

Дизельні генератори випускаються як в переносному, так і стаціонарному вигляді. Вони можуть працювати безперервно, що дозволяє використовувати їх також і в якості постійного джерела електропостачання. В порівнянні з бензиновими, дизель-генератори витрачають паливо набагато економніше. Т. к. дизельні двигуни здатні витримувати великі навантаження, то випускаються дизель-генератори в діапазоні потужностей від декількох кВт до кількох МВт одиничної потужності.

Дизель-генератори використовуються не тільки в побуті, але і в промисловості. Зокрема, на енергоблоках АЕС в якості резервного джерела живлення встановлені дизель-генератори. При купівлі дизель-генератора для використання в побуті слід пам'ятати, що у нього підвищений рівень шуму.

Газові генератори є найменш поширеними, хоча собівартість електроенергії в цьому випадку найнижча. Це пояснюється високою небезпекою при використанні газового палива. Газові генератори можуть підключатися як до існуючих газових магістралей і використовуватися як постійне джерело електроенергії, так і до балонів зі скрапленим газом. В останньому випадку час роботи газогенератора буде залежати від обсягу підключеного балона.

Крім поділу за видами використовуваного палива генератора розрізняють по кількості фаз змінного струму однофазні та трифазні, за типом запуску на ручні, електричні і автоматичні.

Також генератори можна розділити на такі, що мають захисний кожух і без нього. Наявність захисного кожуха дозволяє встановити генератор під відкритим небом.

Окремою групою стоять інверторні генератори. У них виробляється змінний струм спочатку інвертується в постійний, а потім назад в змінний. Внаслідок чого досягається вихідний електричний сигнал високої точності напруги.

Паливна система інверторів може як бензинової, так і дизельним або газовим. Відрізняються безшумністю, т. к. в них електромеханічні схеми замінені на напівпровідникові. Також слід відзначити високу економічність внаслідок приведення частоти обертів двигуна у відповідність з прикладеною навантаженням.

Інверторний генератори призначені для використання в якості резервного джерела електропостачання побутової і комп'ютерної техніки або приладів, що використовують змінний струм 220В (електродрилі, пилки тощо).

У даній категорії немає товарів.

  • Приемлемая цена Прийнятна
    ціна
  • Профессиональная консультация Професійна
    консультація
  • Забота об окружающей среде Турбота про навколишнє
    середовище
  • Полное сопровождение Повний
    супровід
  • Широкий выбор Широкий
    вибір

Підписуйтесь на наші знижки і рекомендації