Киев
Як підібрати електрокотел

Як підібрати електрокотел

Якщо Ви при виборі джерела тепла віддали свою перевагу електричному котла, то наступним кроком в реалізації Вашого рішення стане його підбір. Підбір котла краще доручити фахівцеві, але якщо Ви звикли все вирішувати самостійно, то ми дамо Вам основні рекомендації з цього питання.

Електричні котли, як і котли з іншим джерелом тепла, необхідно вибирати за такими критеріями:

Призначення. Котел може бути як одноконтурні, тобто працювати тільки на систему опалення, так і двоконтурним - коли котел додатково забезпечує підготовку гарячої санітарної води. У разі електрокотла гарячу воду краще готувати в окремому електричному бойлері, підбір якого Ви можете побачити в окремій статті.

Необхідна потужність котла. Потужність котла визначається виходячи з його призначення і є сумою потужностей, які витрачаються на систему опалення та систему гарячого водопостачання. Оскільки раніше ми вибрали одноконтурний котел, то його потужність дорівнює сумі тепловтрат нашого об'єкта (квартири, будинку, офісу і т.п.).

Визначення величини тепловтрат об'єкта - найважливіший і складний етап підбору котла. Тут враховується ряд параметрів. Наприклад: матеріал будівлі, товщина його стін; наявність, розмір і виконання вікон; середня температура в опалювальний період і мінімальна температура протягом року; кількість проживаючих людей; ефективність обраних радіаторів; орієнтація будівлі по сторонах світу і т.д.

Для вирішення цього завдання у фахівців є цілий математичний апарат, але в першому наближенні необхідну теплову потужність котла можна обчислити, приймаючи співвідношення 1 кВт потужності котла на 10 м² опалювальної площі. Наприклад: для опалення 250 квадратних метрів нам буде потрібно 25 кВт теплової потужності.

Тепер врахуємо теплофізичні властивості матеріалу, з якого побудований будинок, і товщину його стін введенням спеціального поправочний коефіцієнт. Якщо будівля стара і / або має тонкі стіни, то поправочний коефіцієнт буде в межах 1,0 ... 1,2. Якщо ж будівля нове, зовнішні стіни товсті або зведені з матеріалу з низькою теплопровідністю, то поправочний коефіцієнт візьмемо з діапазону 0,8 ... 1,0. Наприклад: наш котел буде встановлений в новому будинку, тому приймемо поправочний коефіцієнт дорівнює 0,9, тоді нам зажадає котел, що дає не менше 0,9 х 25 = 22,5 кВт теплової потужності.

Далі відобразимо вплив кліматичних умов. Тут треба враховувати, як часто і до яких значень опускається температура зовнішнього повітря в опалювальний період, тому другий поправочний коефіцієнт знаходиться в межах від 0,7 до 2,0. Причому, менші значення беруться, якщо взимку зовнішня температура рідко падає нижче нуля. Якщо ж в холодну пору року за вікном -30 ° С не рідкість, то варто подумати про двократне збільшення необхідної теплової потужності або вибрати котел з меншим запасом, але бути готовим до невисоким температур в приміщеннях. Наприклад: приймемо коефіцієнт запасу рівним 1,5, тоді нам знадобиться котел в 22,5 х 1,6 = 36 кВт.

Також варто враховувати яку температуру потрібно підтримувати в приміщенні. У разі нежитлового приміщення (склад або т.п.) необхідну потужність котла також можна зменшити.

Технічне оснащення. Це перш за все спосіб регулювання потужності і функціональність котла. Чим більше функцій виконує автоматика котла, тим він дорожчий, тому при виборі котла потрібно враховувати, чи буде автоматизація або ж спільна робота з іншими системами чи ні. Можливо, варто відразу витратити більше, але отримати взамін зручність і безпеку експлуатації, а також можливість подальшого розширення системи.

Комплектація. При виборі котла потрібно уважно вивчити, які елементи, крім теплогенеруючого вузла і системи автоматики, на ньому встановлені. Особливу увагу слід приділити наявності розширювального бака і циркуляційного насоса. Як правило, котли оснащуються цими елементами. Однак, із зростанням потужності котла вони можуть і не встановлюватися. Тому при порівнянні котлів різних виробників в обов'язковому порядку потрібно комплектацію котла.

Конструктивні особливості та виконання. На цьому етапі підбору з яких матеріалів зроблений теплообмінник котла, яким чином організовано процес отримання тепла, котли порівнюються між собою за величиною ККД, а також з'ясовується спосіб монтажу котла - настінний або підлоговий. Для електрокотлів, коефіцієнт корисної дії яких практично однаковий, цей етап зводиться насамперед до з'ясування способу отримання тепла (ТЕН, електрод, ЕМІ). Крім того, електрокотли діляться по виду підключення на однофазні (220 В) і трифазні (380 В). Котли малої потужності випускаються тільки однофазними. Чим більше потужність електричного котла, тим вище ймовірність, що він виявиться і трифазним, і підлоговим.

Поделиться